Synchroniczność

15 lipca, 2021


Twórcą pojęcia „synchroniczność” jest psycholog i psychiatra Carl Gustav Jung. Można to najprościej objaśnić jako splot korzystnych zdarzeń, które trudno logicznie wytłumaczyć a które mają dla naszego życia bardzo duże znaczenie.

Pocałunek, Żaba, Tajemniczy, Archetyp, Bajki, Radość


Jung twierdził, że podążając za wewnętrznym głosem pojawia się możliwość, że wszechświat lub jakaś inna siła wyższa działa w naszym interesie. Zdarzenia te nie mają uzasadnienia przyczynowo – skutkowego a jednak się dzieją, i od wieków fascynują ludzi. Są przedmiotem badań psychiatrów, psychologów i mistyków.


Każdy z nas doświadczył w swoim życiu synchroniczności. W mniejszym lub większym zakresie.


Pamiętasz słynny cytat z Alchemika Paulo Coehlo?
Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. ” Robert Anton Wilson pisał:
„Synchroniczność jest równie uniwersalna jak grawitacja. Kiedy zaczniesz szukać, znajdziesz ją wszędzie.”

Bizon, Kolba, Machać Ogonem, Synchroniczny

Przykłady można też znaleźć w Biblii: ” Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą”

Coś w tym jest z prawa przyciągania i synchroniczności, która jest z nim mocno powiązana.

To, że trafiłeś na ten artykuł też nie jest przypadkowe.
Ma on być dla Ciebie zachętą na otwarcie się i wyjście z matrixa i oraz przejście na rzeczywiste odczuwanie. Na bycie tu i teraz. Świadoma praca z umysłem i z otwartym sercem daje zaskakujące efekty. Budzimy się ze stanu nieświadomości. Jedne zdarzenia synchroniczne generują kolejne.
Wystarczy się temu poddać, aby wejść na właściwą dla nas ścieżkę rozwoju.
Bacznie obserwuj otoczenie a pojawią się znaki i to one mogą otworzyć Ci drzwi do innego wymiaru świadomości.


Idąc za znakami wchodzimy w zachowania intuicyjne.

Jakie to znaki?

Widzisz powtarzające się liczby, 1111, 222, 333 itd. na zegarze, komputerze, kasie w sklepie, dystrybutorze, czasem wielokrotnie w ciągu dnia? Mówią nam, że podjęte przez nas działanie jest właściwe, ale każde mają nieco inne znaczenie:

000 – zaproszenia do wzmocnienia swojego świata duchowego.

111 – to nowy początek, zachęta do  podjęcia akcji. Podnieś swoje wibracje, skup się na czymś co przyczyni się do uzdrawiania świata.

222 – spokój, moc i równowaga. Uznaj, że Twoje działania mają wpływ na innych.

333 – wsparcie twojej kreatywności, zachęta do działania.

444 – stabilność, wsparcie i bezpieczeństwo.

555 – radykalna zmiana, przygoda lub podróż.

666 – harmonia, równowaga, miłość i wybaczenie.

777 – edukacja, tajemnica i medytacja.

888 – sukces. Jesteś blisko celu, więc pracuj wytrwale.

999 – uzdrowienie i spełnienie. Służ ludzkości używając swoich talentów.


Nie raz pewnie zdarzyło się, że pomyślałeś o kimś a chwilę później ta osoba zadzwoniła do Ciebie mimo, że dawno się nie widzieliście. Jest to synchroniczność wynikająca z energetycznych połączeń, które mamy z otoczeniem. Zastanawiasz się nad jakąś sprawą i nagle pojawia się ktoś, kto pomaga Ci rozwiązać ten problem, a dzieje się to w miejscu i czasie w którym byś się tego najmniej spodziewał, albo trafiasz na opis tego w książce lub gazecie, widzisz w filmie, który oglądasz. Czujesz, że jesteś niesiony falą. Poddajesz się zdarzeniom, reagujesz na nie, nie blokujesz serca ani umysłu. Jedno zdarzenie niesie za sobą kolejne i otwiera Cię na nowe możliwości.

Jeśli chcesz, żeby w Twoim życiu przejawiała się większa synchroniczność musisz bardziej słuchać głosu swojego serca i intuicji. Podnieś swoje wibracje, zadbaj o ciało, jedz zdrowo, medytuj  i bądź życzliwy dla innych ludzi.


W zgodzie z wszechświatem i innymi ludźmi wkrótce przekonasz się, że zmiana Twojego podejścia i nastawienia jest w stanie zmienić w Twoim życiu praktycznie wszystko.

Życie jest takie jakim je uczynimy. Pamiętaj o tym.

Przytulam Cię mocno Alicja

Tekst :
Alicja Wendekier
Partner-Redaktor w Ludzie z Charakterem, pisarka i poetka, mówca motywacyjny