Przezorność. Odczaruj swoją Sukcesję.

30 listopada, 2022

Czy posiadanie wiedzy jest czymś ważnym? Czy jej brak może kosztować fortunę? Może lepiej nie wywoływać „wilka z lasu”?

A może nie warto zmieniać reguł narzucanych przez państwo? Przecież „są one jedyne i słusznie”. Takie same dla każdego?

Nie mi to oceniać, ale….

Ja nie zgadzam się na traktowanie mnie jak „każdego”. Jestem jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa, chcę sama decydować  o sobie. Chcę by mój majątek był przekazany zgodnie z moją wolą i moim pomysłem na życie! Chcę przeprowadzić świadomie swoją sukcesję!

Spotkanie w Malborku organizowane pod patronatem Urzędu Miasta.

A jak to wygląda u Ciebie?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest sukcesja.

Składową słowa sukcesja jest słowo sukces. Lubię osiągać sukcesy, lubię wygrywać. To właśnie o tym rozmawiamy  na spotkaniach edukacyjnych pt.: „Przezorność. Odczaruj swoją sukcesję”. 

Białystok spotkanie dla przedsiębiorców

Kolejne spotkanie, kolejne szeroko otwarte oczy. Kolejne „dziękuję”.

Nie ważne gdzie jesteśmy, czy nad morzem, czy na Podlasiu, Podkarpaciu w Małopolsce, Wielkopolsce czy na Śląsku… Okazuje się, że wszędzie jesteśmy potrzebni. Wspólnie szukamy odpowiedzi na pytanie, co stanie się z naszymi pomysłami na życie, na nasz majątek czy z naszą firmą, gdy będziemy chcieli już odpocząć. Sukcesja to rozmowa na temat finansów osobistych, na temat majątku rodzinnego, na temat prowadzonego biznesu. Rzetelnie przeprowadzona, pozwala zachować dobre, lub przynajmniej poprawne relacje w rodzinie. Jest sposobem na budowanie zamożności, a czasem na tzw. święty spokój.

Nie zawsze zdążymy w porę… czasem stajemy przed faktem nagłej sukcesji. To bardzo trudne rozmowy, wielkie emocje. Czasem wielkie zdziwienie i zaskoczenie. A przecież lepiej „zapobiegać niż leczyć”.

Czy to ważne?

To trochę jak z naszym telefonem komórkowym. Każdy z nas ma w nim własne ustawienia. Ważne numery, ważne foldery, ważne pliki, te ogólnie dostępne, ale i te ukryte. Wszystko jest „pokolorowane” na nasz własny bardzo indywidualny sposób. Nie damy sobie narzucić, jak ma wyglądać nasz telefon. On jest dostosowany do mnie w taki sposób, bym miała łatwość i  przyjemność korzystania z niego co dnia. To proste prawda?

Spotkanie w WSEI w Krakowie dla elitarnego grona naukowego
krakowskich uczelni wyższych.

Odczarowując naszą sukcesję, krok po kroku pokazujemy „ustawienia”, która będą dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych rozmówców! Szyjemy rozwiązania na miarę. Szukamy sposobu, żeby ocenić ryzyka współczesnego świata, oraz zastanawiamy się nad tym, jak ochronić przyszłość naszego dorobku.

Bycie przezornym pozwala być odważnym, ale także zmusza do przewidywania skutków naszych działań. 

Zadajemy wiele pytań, szukamy odpowiedzi, pochylamy się nad problemem. Wskazujemy drogę.

Spotkanie w Urzędzie Miasta i Gminy na specjalne zaproszenie Burmistrza Tykocina.

Jeśli  myślisz:

  • że świadome przekazanie majątku osobistego i firmowego wg Twojej woli to temat ważny,
  • że planowanie ochrony majątku na wypadek śmierci oraz uwzględnienie przeszkód prawnych oraz finansowych to temat godny uwagi,
  • że znajdowanie sposobów na finansowanie tych rozwiązań to powinien być Twój priorytet,

To właśnie tym się zajmujemy.

Staramy się zainteresować  naszych odbiorców wartościami obecnych czasów. Zwiększamy świadomość oraz propagujemy rozwój społeczny przy współpracy z instytucjami, samorządami oraz organizacjami w całej Polsce. Jesteśmy zapraszani i rekomendowani. Opowiadamy o faktach i mitach. Podajemy przykłady z naszego życia oraz prawdziwe historie z  Sali. Są one potwierdzeniem wielu zagrożeń, które czyhają na nas za rogiem. Czujemy się bardzo potrzebni. A czy jesteśmy ekspertami? Zdecydowanie Tak! Sprawdź nas! Jestem pewna że warto.

Bądź przezorny!

Anna Czech, właścicielka marki Ludzie z Charakterem, wraz z zespołem radców prawnych oraz ekspertów rynku finansowego i ubezpieczeniowego.

Do zobaczenia

Tekst :
Anna Czech