Postaw granice a odzyskasz spokój

6 stycznia, 2022

Ludzie wchodzą Ci na głowę?

A wiesz o tym, że nie masz obowiązku zadowolić wszystkich? Nie ma na to szans. Wypalisz się. Rzeczywistość Cię przytłoczy.

Mów szczerze o tym co czujesz.

Naucz się mówić NIE, bez tłumaczenia się. Tylko mów to z przekonaniem.
Stanowczo, ale spokojnie. Agresja nie buduje niczego dobrego.

Odblokuj się i postaw granice osobiste.

To dotyczy różnych sfer życia i w pracy i w rodzinie, czy w innych środowiskach w których się obracasz. Wiele osób dla własnej wygody „wyłapuje” w otoczeniu takie jednostki, które są podatne na manipulacje a do tego są „potulne”. Wykorzystują ich do swoich celów, patrząc tylko na to ile jeszcze mogą to ciągnąć wykorzystując osobę, która nie ma postawionych granic osobistych.

Zupełnie co innego jest wtedy, gdy od czasu do czasu z własnej woli okażesz komuś wsparcie, pomożesz, okażesz empatię. Co innego, jeśli oczekuje się od Ciebie tego stale, nie zważając na Twoje potrzeby, czas i dyskomfort, który możesz z tego powodu odczuwać. Ograniczane są Twoje swobody. Nie pozwól innym „grzebać” w Twoim życiu. Odizoluj swoją prywatność od wścibskich.


Kiedy postawisz granice, to diametralnie odmienisz swoje życie.

Niektórzy mogą się zdziwić takim zachowaniem, bo skoro dotychczas pozwalałeś im na łamanie swoich barier, to teraz na pewno ich zaskoczysz swoją asertywnością.

Nie bój się, że się obrażą. Ty uszanuj ich granice a oni powinni uszanować Twoje. To jest prostsze niż myślisz.


Odważ się i zrób pierwszy krok w tym kierunku.

Tylko nie wycofuj się widząc ich zdziwienie, albo próbując wykonywać kolejne naciski. Mogą Cię nazywać egoistą, ale to też element manipulacji. Nie możesz się temu poddać po raz kolejny.

Granice dadzą Ci spokój i więcej czasu dla siebie. Poprawi się jakość Twojego życia.

Początki mogą być trudne, ale z czasem zaczniesz oddychać pełną piersią izolując się od ludzi, którzy Cię nadmiernie wykorzystują. To działa, więc warto się przełamać, bo robisz to dla własnego dobra. Komfort psychiczny jaki dzięki temu uzyskasz jest nieoceniony.

Napraw to, co nie działa, bo nikt tego za Ciebie nie zrobi.
Trzymam za Ciebie kciuki.
Powodzenia!

Przytulam serdecznie ?

Alicja

Tekst :