Pogromcy afer. Griffin Protection w pogoni za finansową sprawiedliwością

1 października, 2020


Łukasz Sroka i Jakub Kacprzak prowadzą prężnie działającą kancelarię prawną. Na początku swojej drogi zawodowej próbowali sił w call center, sektorze odszkodowań, filarze bankowym, brali udział w małych projektach prawnych. I choć w branży finansowej pracują od 19 roku życia, dopiero prowadząc własną działalność odkryli powołanie do tego co robią.Kancelaria Griffin Protection obsługuje przede wszystkim klientów indywidualnych.
– Naszą misją jest wspieranie osób, które posiadają lub posiadały toksyczne produkty finansowe. Tych, którzy stracili swoje pieniądze w kontakcie z rynkiem finansowym i instytucjami działającymi w jego obrębie – mówią właściciele.

Czym więc dokładnie zajmuje się Griffin Protection? Przede wszystkim sporami z instytucjami finansowymi. Są to min produkty takie jak: polisolokaty, kredyty, kredyty frankowe i wszelkiego rodzaju ubezpieczenia. Dodatkowo sprawy medyczne, w tym te, w których towarzystwa odmawiają wypłaty odszkodowania osobom poszkodowanym. Do każdej osoby jak i do każdej sprawy podchodzą bardzo elastycznie i indywidualnie mając na uwadze, że klienci którzy do nich trafiają są często bo bardzo przykrych przejściach z Bankami lub Towarzystwami Ubezpieczonymi. 


Pierwsze kroki do sukcesu nie były łatwe. Na początku powstała mała agencja konsultingowa – Griffin Consulting. Pośrednik pomiędzy prawnikami, a klientami. Najważniejsze w jej działalności było wskazywanie obszarów i procesów, w życiu prywatnym i firmie, w których znajdują się zasoby materialne oraz pomoc w ich zabezpieczeniu i pomnażaniu. Przestrzegała ona także przed sytuacjami, które powodowały stratę owych zasobów oraz propagowała skuteczne działania w wypadku tych strat. – W sporze bank-konsument, to ten drugi jest na straconej pozycji. Żeby tę walkę wyrównać, a nawet, jeżeli są ku temu podstawy prawne, wygrać, pojawia się Griffin Protection. Pomagamy ludziom pokrzywdzonym – mówi Łukasz Sroka.

Rynek wyrzuca setki tysięcy umów finansowych. Chodzi o to, żeby rzeczywiście wyłapywać te korzystne, a z tych niekorzystnych odzyskać dla klienta to, co mu się należy. Konsumenci są nieświadomi narażenia na działanie nieuczciwych instytucji doradczych, a następnie wykorzystywani przez doradców. – Naszym zamysłem jest to, żeby oczyścić rynek finansowy. Gdy zmieniło się prawo ubezpieczeniowe i towarzystwa ubezpieczeniowe musiały dopasować się do standardów zachodnich, oferowane umowy stawały się coraz lepsze. Niemniej, zawsze pojawia się jakaś „luka” – dodaje Jakub Kacprzak – Przykładem może być tutaj chociażby sprzedaż nieczystych obligacji, czyli tak zwany default. Ogólnie rzec ujmując, gdzie jest nieuczciwa praktyka rynkowa czy niekorzystny dla klienta produkt, tam pojawiamy się my.

Griffin Protection ma wieloletnie doświadczenie i niejedną wygraną sprawę na swoim koncie. – Obecnie prowadzimy 200 spraw dotyczących kredytów frankowych, gdzie kwota roszczenia łącznie sięga powyżej 20 mln złotych do odzyskania dla klientów. Od początku działalności zajęliśmy się także odzyskiwaniem pieniędzy z polis inwestycyjnych. Takich spraw łącznie mamy 400. Już z połowy z nich udało nam się otrzymać około 5 milionów złotych. Griffin Protection jest firmą nowoczesną, otwartą na nowe technologie. Obecnie przygotowuje aplikację łączącą pracę off-line i on-line. Klient, który stracił wcześniej pieniądze, będzie je mógł odzyskać nawet w 15 minut.  – Z jednej strony chcemy dalej prowadzić kancelarię stacjonarną, z drugiej zaś dać klientowi narzędzie do załatwienia sprawy całkowicie on-line – mówi Łukasz Sroka.


Nowoczesna aplikacja ma ułatwić kwestię kontaktów telefonicznych, wysyłania dokumentacji, analiz, e-maili, spotkań z klientami, komplementacji dokumentów, a nawet podpisania umów. Wszystko zamieszczone zostanie na specjalnej platformie. Klient dostanie indywidualny dostęp i wgląd w historię sprawy. Usprawni to kontakt, pracę i będzie mniej czasochłonne. Pierwszym etapem połączenia nowych technologii z prawem jest współpraca i korzystanie z systemu, który umożliwia w pełni podpisywanie dokumentów online. 

Tekst :
Anna Czech
Wydawca "Ludzie z Charakterem"