„Mam problem. Mam pieniądze ”.

10 września, 2021

Co mam zrobić ze swoimi pieniędzmi? Coraz częściej słyszę takie głosy. A przecież na rynku jest tak wiele możliwości.

Bo przecież można oszczędności skonsumować … Teraz jest trochę trudniej, bo najpierw nas „pozamykali”, a teraz straszą kolejnym mutantem Covid. Kawiarnie, restauracje, wyjazdy te bardziej i mniej służbowe, te bliższe i dalsze już nie są takie same.

Kolejna para szpilek średnio potrzebna, bo tak jak w moim przypadku, teraz najczęściej oglądają mnie sarny przychodzące pod dom, a spotkania online nie wymagają odświętnego obuwia( uśmiech ) . Telewizor, samochód, nowe meble …. Kupowanie dóbr luksusowych – to jest jakiś sposób, ale czy mnie stać na „jacht”, i co ważniejsze po co mi on?

Nie jest łatwo. Ach … co za czasy . Ale nie ma się co martwić… przecież kiedyś wróci ta poprzednia „normalność „ ( uśmiech). Pozostaje zainwestować, przechować, rozdać… Rodzi się wiele mniej lub bardziej mądrych odpowiedzi . Pomyśl, która dotyczy Ciebie? Jesteś zadowolony z tego, co się dzieje z Twoimi pieniędzmi?

A pieniądze trzymamy w bankach…

Pewnie wiesz, że prawie 858 miliardów złotych trzymamy w bankach. Do tego, kwota ta dynamicznie rośnie, pomimo dotkliwego spadku oprocentowania lokat. Wytłumaczeniem może być poszukiwanie bezpieczeństwa przetrzymywanych środków. 

Kolejną ciekawostką jest to, że robimy to nawet za cenę utraty przez nie siły nabywczej. Czy to jest mądre? Nie mi to ocenić, żaden ze mnie autorytet finansowy. A i znane i szanowane autorytety rozkładają ręce. Ja znam się na ubezpieczeniach!

Pomyślałam dziś, po kolejnej rozmowie o pieniądzach, że mam rozwiązanie. Kolejny raz pojęłam ( okazuje się, że słowo wiedzieć a pojąć w moim przypadku to różnica) (uśmiech) , że przecież są osoby, które mają pieniądze, zarabiają pieniądze a nie bardzo wiedzą co z nimi począć.

Może należysz do ludzi, którzy za priorytet uznają gwarancję braku straty? Potrzebujesz spokoju, giełda jest dla Ciebie abstrakcyjnym tworem, gdzie jedni zarabiają krocie a inni tracą fortuny. Chcesz pewności? A może dywersyfikujesz ryzyko? Jeśli na któreś z tych pytań powiedziałeś sobie – Tak- to właśnie jestem ja, to pora by o tym porozmawiać. Być może to będzie miła rozmowa, a być może „dwie”? ( uśmiech) Może będę miała rozwiązanie właśnie dla Ciebie, a może tylko pouśmiechamy się do siebie. Benjamin Franklin powiedział, że “Inwestycja w wiedzę wypłaca najlepsze odsetki”. Rozmowa ze mną to właśnie taka inwestycja.

To ciekawe?

Z pozdrowieniami Ania

Tekst :
Anna Czech
Ludzie z Charakterem Magazyn o Ludziach dla Ludzi