Kreatywna kobieta

6 czerwca, 2022


Kim jest kreatywna kobieta? Co znaczy to pojęcie dla każdego z nas? Bo…jak dla mnie to osoba, która nie boi się wprowadzać nowych idei, pomysłów czy też planów. Kreatywność to też sztuka rozwiązywania problemów i przeskakiwania przez „belki rzucane pod nogi”. Każda z nas potrafi kreatywnie podejść do sytuacji, relacji i planów, a jak się gubi to zasiada w naszym gronie przy kawie, a ja jej pomagam.Kobieta pomagam kobietom

Moją intencją jest wspieranie przedsiębiorczości kobiet oraz propagowanie korzyści jakie niesie budowanie własnej marki. Poprzez szereg swoich założeń chcę inspirować i zachęcać kobiety do rozwoju zawodowego oraz osobistego. Podejmowania nowych wyzwań oraz realizowania się na stanowiskach kierowniczych.

Jestem przekonana, że to właśnie zwiększanie liczby kobiet wśród przedsiębiorców jest najlepszym gwarantem sukcesu i rozwoju rynku w Polsce.Wspieram kobiety poprzez różne metody coachingowe, dziele się doświadczeniem i wiedzą merytoryczną. Motywuje do działania, a jak trzeba to ciągnę za uszy i daje „kopniaka” na rozpęd. Miło patrzeć, że po przejściu całego procesu szkoleniowego kobiece biznesy dostają wiatru w żagle, zarabiają dobre pieniądze i sięgają po więcej, bo są tego warte.

Magdalena Sławska – konsultantka biznesowa, psycholog, trener. foto: Krzysztof Witecki

W grupie siła

W wielu aspektach życia łatwiej jest coś zrobić w dwójkę a nawet w grupie. Jeśli ktoś z doświadczeniem wesprze Cię, to wtedy biznes rozwija się szybciej, ma mocniejszy fundament. Większość z nas tworzy ścieżkę biznesową metodą prób i błędów. Nie jest to złe, ale czasochłonne i kosztowne. Po co wyważać otwarte już drzwi. Ktoś już popełnił te błędy, ktoś skaleczył się i płakał, a dziś dzieli się sukcesem, doświadczeniami i wspiera mentalnie osoby które są na początku drogi. Śmiało korzystajmy więc z projektantów kariery czy doradców zawodowych.

Świadomy kierunek

Zazwyczaj pracuję z dziewczynami, które już wiedzą co chcą robić. Potrzebują jedynie stworzyć markę i nakreślić biznesplan. Czasami jest to plan na sprzedaż, ustawienie pewnych zasad, praca nad asertywnością i poczuciem osobistej wartości. Każda z nas ma wiele w głowie pomysłów. Ważne jest, aby je wszystkie spisywać do notatnika. Myśli i słowa, która są spisane w mają moc sprawczą. Jedynie do realizacji potrzebują odpowiedniego czasu.

Coach branży kreatywnej

Mam pewien dar łączenia ze sobą rożnych kropek. Skierowałam swoją uwagę na branżę kreatywną, ponieważ czuję, że na tym polu mogę pomóc swoją wiedzą i doświadczeniem. Kreatywność to przedsiębiorczość, to skuteczna forma prowadzenia biznesu. Dzięki narzędziom i szkoleniom można nauczyć się kreatywnie rozwiązywać problemy, znaleść pomysł jak zwiększyć koszyk klientów, jak sprzedawać, rozwinąć umiejętności biznesowe – które na początku nie zawsze są mocna stroną. Na rynku, kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie jest dostrzeganie szans i możliwości zanim zrobi to konkurencja. Aby było to możliwe, buduję środowisko, w którym zachęcam do innowacyjności i kreatywności w wykorzystywaniu szans i możliwości, brania osobistej odpowiedzialności, podejmowania ryzyka oraz umiejętnego zarządzania zmianą.

Kreatywność na kłopoty

W szczególności kreatywność uwidacznia się w obliczu kryzysu marki. Gdyby w biznesie wszytko było schematyczne i proste, to każdy osiągnąłby sukces. A tak nie jest. Każda z nas jest inna, potrzebuje swojej ścieżki kariery i celów do ociągnięcia. Kreatywne myślenie jest niezbędne dla rozwoju i wzrostu firmy. Doskonale rozumieją to nasze panie w grupie.

Kreatywna kawa

Cykl spotkań „kreatywna kawa” to nie tylko forma gdzie wymieniamy się wizytówkami czy poznajemy nowych uczestników, ale głównie dzielimy się zdobytą wiedzą, doradzamy, inspirujemy się nawzajem, rzucamy szalonymi pomysłami. Taka burza mózgów, bez krytyki i oceniania. Po takich dwóch godzinach dziewczyny wychodzą  zmotywowane do działania, z gotowym planem, ze świadomością, że czegoś chcą lub nie.

Analizujemy różne spojrzenia na biznesy, to jest to co w grupie jest najcenniejsze. Każdy z nas może stać się potencjalnym klientem i powiedzieć na co zwróciła uwagę. Jakie zauważyła zalety a jakie wady projektu. Spotkanie przy kawie jest skierowanie do kobiet, prowadzących działalność czy będące na managerskich stanowiskach. Są to małe jednoosobowe działalności, jak również średnie firmy. Przyciągamy osoby, które są ciepłe, otwarte i chcą ze sobą współpracować oraz wynoszą dla siebie jak najwięcej. Dziewczyny korzystają ze swoich usług między sobą. Wspierają się nawzajem. Nadrzędną wartością grupy „kreatywna kawa” jest współpraca oraz zaufanie.

Własna droga w biznesie

Aby spełnić marzenia biznesowe, trzeba iść własną drogą. Należy odnaleźć swój kierunek, trzeba się inspirować ale nie kopiować. Wzbudzić w sobie odwagę i to coś w mózgu, co nas motywuje do ciężkiej drogi.Nieocenione jest wsparcie grupy, trenera czy doradcy marketingowego, który nas poprowadzi. Tak więc Kreatywna Kobieta, to Ty, to ja, to każda z nas. Podziel się ze mną swoją kreatywnością. Z chęcią dowiem się, co tworzysz! 

Magdalena Sławska – konsultantka biznesowa, psycholog, trener.

Tekst :
Krzysztof Witecki
Ludziezcharakterem.eu