Jak naprawić relacje?

22 września, 2021


Czy ostatnio wydaje Ci się, że w Waszej relacji coś ostygło? Nie ma już tego żaru, który był wcześniej. Nie ma tęsknoty, pragnienia, czułych objęć? Wspólne rozmowy zawężone są tylko do wymiany podstawowych informacji? Wydaje Ci się teraz, że jedyna więź jaka Was łączy, to wspólne dzieci albo kredyt.

Musisz zacząć działać.

Na wiele rzeczy w życiu nie mamy wpływu. Jednak na to,  jakie będziemy mieli relacje z partnerem, to akurat mamy większy wpływ niż nam się wydaje.
Nasz dom i rodzina powinny być dla nas oazą. To od nas zależy, czy tak będzie. Dobre nastawienie to podstawa.

Po co Ci ciche dni? Usiądźcie i rozmawiajcie. Bez ataku i wyrzutów.
Ciepły gest i czułe słowo może zdziałać cuda. Pierwsza wyciągnij rękę. Nie ma na co czekać.
Jak dawno temu mówiłaś mu co czujesz? Dziś jest na to idealny moment.
Lepszego może już nie być.


Samo się nie zrobi, więc kochani, do dzieła!


EDIT: zadzwoniła do mnie znajoma, która trafiła na mój film na YouTube pod tym samym tytułem. U niej niestety było już za późno na odbudowanie reakcji. Jej miejsce zastąpiła inna, dużo młodsza kobieta. Problem w tym, że moja rozmówczyni nie była na to gotowa. Nie tylko mentalnie. Ona dotychczas nie musiała pracować, mąż ją utrzymywał. Teraz została bez środków do życia.

Powiedziała mi tak: gdybym wcześniej o tym myślała, to odkładała bym co miesiąc parę złotych, albo jakieś ubezpieczenie wykupiła a teraz co?

Nigdy nie pracowałam w swoim zawodzie. Jestem już po pięćdziesiątce i mam naprawdę spory kłopot. Trudno będzie mi utrzymać poziom życia, do którego byłam przyzwyczajona.


Nie sposób się z nią nie zgodzić.

Pomyśl o tym.
Nigdy nie wiadomo jak się nasze życie potoczy. Nic nie jest nam dane raz na zawsze. Warto wziąć jej historię pod uwagę jako przestrogę i wyciągnąć z tego wnioski.

Życzę ci powodzenia i mam nadzieję, że będziesz pielęgnować swoją relację z ukochaną osobą. Warto mieć u swojego boku przyjaciela a nie wroga. Prawda?

Z pozdrowieniami Alicja

#magicznesłowa #czułośćnicniekosztuje #partnerstwo

Tekst :
Alicja Wendekier
Partner-Redaktor w Ludzie z Charakterem, pisarka i poetka, mówca motywacyjny